KUVA KUVA
TYÖVÄLINEET
KUVA Siirry Moodleen

Siirry Open Moodleen

Opas
KUVA Adobe Connect virtuaaliluokka

Opettajan opas / Teacher guidelines

Opiskelijan opas / Student guidelines

LaY Opettaja / LaY Opiskelija

KUVA Siirry G Suite (opiskelija)

Siirry G Suite (staff)

Ohjeet
KUVA Siirry O365

Ohjeet (kirjautuminen)
Ohjeet (o365 videot)
KUVA Siirry ePakkiin - Työkaluja oppimisprosesseihin

KUVA Siirry Blogiin

Ohjeet
KUVA Siirry Exam

Ohjeet
edu.Flinga.Fi

eOppimispalvelut.padlet.org

KUVA Ota haltuun
PÄIVYSTÄVÄ TUKIHENKILÖ   
Rousu Sakari (Varattuna)
Hyrkäs Stina (Varattuna)
Nijbakker Paul
Kenttä Matti
Lääperi Janne (Varattuna)
Kokkonen Sirpa (Varattuna)

eOppimispalvelut sähköposti
eoppimispalvelut@luc.fi

LUKUKAUSIPALAUTTEEN TULOKSET
LUKUKAUSIPALAUTTEEN TULOKSET

HÄIRIÖTIEDOTE
LUKUJÄRJESTYS JA LUENNON TUKIHENKILÖT
Kello Järjestäjä Tukihenkilö
marraskuu
48 ke 25.11.2020 08:00 - 09:30 LAPIN AMK KA72G19S
Gerontologinen kuntoutus ja geronteknologia   Sari Arolaakso
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:00 - 09:30 LAPIN AMK K52K17S
KA52K17S
Menetelmäopinnot   Päivi Honka
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:00 - 09:30 LAPIN AMK K52K19S
NAUHOITE: Teknillinen mekaniikka   Ari Pikkarainen
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:00 - 11:15 LAPIN AMK K72T19S
Terveyden tukeminen mielenterveys- ja päihdehoitotyössä   Pipsa Vilen
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:00 - 11:45 LAPIN AMK K71S20S1
Sosiaalialan palvelujärjestelmäosaaminen   Marjukka Rasa
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:00 - 11:45 LAPIN AMK K71S18S2
Talous- ja yrittäjyysosaaminen sosiaali-, terveys- ja liikunta-alalla   Timo Marttala
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:00 - 12:00 LAY MUU RYHMÄ
English Reading for Academic Purposes, Education, Group 2, ONLINE  Gabriel Chavez
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:00 - 12:00 LAY INTERNATIONAL SALES LAW
International Sales Law  Yanan Zhang
Lääperi
Nijbakker
  ke 25.11.2020 08:15 - 11:45 LAPIN AMK R61M18S
Hyvä työelämä ja johtaminen   Arto Ojutkangas
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:15 - 11:45 LAPIN AMK R64M18S
Metsäekonomia   Kari Pasanen
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:15 - 11:45 LAPIN AMK R51M19S
Rakennusmittaus   Timo Karppinen
Lääperi
  ke 25.11.2020 08:15 - 16:00 LAPIN AMK R64M17S
Seminaaripäivä/ Kehittämistoiminta työyhteisössä ja Hankepohjainen aluekehitystyö  Anne Saloniemi
Mikael Kukkonen
Petri Muje
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 11:00 LAY XAKA0102
Suunnitelmallista kirjoittamista, ryhmä 4  Katariina Uljas-Rautio
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 11:30 LAPIN AMK T26K19S
3D-mallinnus   Jari Penttinen
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 11:30 LAPIN AMK T31L20S
Ideasta liiketoimintaa   Satu Valli
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 11:30 LAPIN AMK T31L19S
Myyvä verkkopalvelu   Pekka Reijonen
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 11:30 LAPIN AMK T42T20S
Projekti: Käytettävyys ja verkkosivu   Yrjö Koskenniemi
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 12:00 LAPIN AMK SSOSaine
Sosiaalityö ja talous   Jyrki Paukku
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 12:00 LAY EI TIEDOSSA
SSOS1215 Sosiaalityö ja talous  Jyrki Paukku
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:00 - 15:00 LAPIN AMK R72H19S
R72T19S
AC/Webinaari: Terveyden tukeminen mielenterveys- ja päihdehoitotyössä    Leena Välimaa
Paula Yliniemi
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:15 - 11:45 LAPIN AMK R51R18S
Svenska för byggnadsingenjörer   Ritva Lampela
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:15 - 11:45 LAPIN AMK R51R19S
Tentti/ Vesi- ja ympäristötekniikka   Janne Poikajärvi
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:45 - 11:15 LAPIN AMK K52K19S
Insinöörin matematiikka   Laila Kaikkonen
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:45 - 11:15 LAPIN AMK K52K18S
ITSENÄINEN TYÖ : Kone- ja laitesuunnittelu   Ari Pikkarainen
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:45 - 11:15 LAPIN AMK K53S17S
KA53S17S
Menetelmäopinnot   Päivi Honka
Lääperi
  ke 25.11.2020 09:45 - 11:45 LAPIN AMK KA72G19S
Gerontologinen kuntoutus ja geronteknologia   Sari Arolaakso
Lääperi
  ke 25.11.2020 10:00 - 11:30 LAPIN AMK R31L20S
Yritystunti/ Ideasta liiketoimintaa   Antti Ovaskainen
Leena Svanberg
Lääperi
  ke 25.11.2020 10:15 - 11:45 LAPIN AMK R64M19S
English for Forestry Engineers   Ulla Lajunen-Tuokko
Lääperi
  ke 25.11.2020 10:15 - 11:45 LAPIN AMK R51R17S
Korjausrakentaminen sekä elinkaaritekniikka ja tarjouslaskenta   Juha Vesa
Lääperi
  ke 25.11.2020 11:45 - 13:15 LAPIN AMK K53S18S
palaute: Kiinteistöautomaatio ja rakennusten tietotekniset järjestelmät   Kari Kenttä
Lääperi
  ke 25.11.2020 11:45 - 15:00 LAPIN AMK K52K19S
CAD työkaluna   Petri Kesälahti
Lääperi
  ke 25.11.2020 11:45 - 15:00 LAPIN AMK K72T19S
Terveyden tukeminen mielenterveys- ja päihdehoitotyössä   Pipsa Vilen
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:00 - 16:00 LAY KASVATUSTIETEEN AINEOPINNOT AVOIN YO
KKAS2115 Koulutusjärjestelmät ja koulutuspolitiikka  Johanna Kallo
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:00 - 16:00 LAY TJHA1421A, PALVELUIDEN JA VERKOSTOJEN JOHTAMINEN
TJHA1421A, Palveluiden ja verkostojen johtaminen  Hanna Vakkala
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:00 - 16:00 LAY TUTA0201
TUTA0201 Laadullisen tutkimuksen perusteet, työpajat  Sari Viden
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:15 - 14:45 LAY XTYO0101
Neuvottelu- ja yhteistyötaidot  Ville Jakkula
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:15 - 15:15 LAPIN AMK T26K19S
3D-mallinnus   Jari Penttinen
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:15 - 15:15 LAPIN AMK T42D19S
Data analytics project   Pekka Reijonen
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:15 - 15:15 LAPIN AMK T31L20S
Liiketoiminnan juridiikka   Laura Tuomela
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:15 - 15:15 LAPIN AMK T42T19S
Svenska och kommunikation   Raija Lummi
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 14:00 LAPIN AMK KA72G19S
Gerontologinen kuntoutus ja geronteknologia   Sari Arolaakso
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 14:00 LAPIN AMK R51R19S
Mittaustekniikka ja maankäyttö   Katja Palo
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 14:00 LAPIN AMK R31L20S
Myynnin ja markkinoinnin perusteet   Jorma Mölläri
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 14:00 LAPIN AMK R64M20S
Suomen kieli ja viestintä   Tuija Haapasalmi
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 15:45 LAPIN AMK K71S18S1
K71S18S2
Osallistavat ja aktivoivat työmenetelmät   Leila Nisula
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 15:45 LAPIN AMK K71S20S2
Sosiaalialan palvelujärjestelmäosaaminen   Marjukka Rasa
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 16:00 LAPIN AMK R51M18S
Kartoitus- ja suunnitteluhankkeet   Timo Karppinen
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 16:00 LAPIN AMK R61M18S
Maatilatalouden liiketoiminnan johtaminen   Maarit Timonen
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 16:00 LAPIN AMK RA81M20S
Matkailun toimintaympäristö   Aulikki Laitinen-Tolonen
Heidi Kaihua
Mervi Angeria
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 16:00 LAPIN AMK R64M18S
Metsäsuunnittelun ja kaukokartoituksen perusteet sekä metsäsuunnittelumenetelmät   Markus Korhonen
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 16:00 LAPIN AMK R51R17S
Talo- ja energiatekniikan automaatio   Maria Tikka
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 16:00 LAPIN AMK R51R17S
TaloBIM   Miika Juntunen
Lääperi
  ke 25.11.2020 12:30 - 16:00 LAPIN AMK R51R18S
Talonrakennustekniikka ja rakennussuunnittelu   Jaakko Varanka
Lääperi
  ke 25.11.2020 13:00 - 16:00 LAY MUU RYHMÄ
TUKO1248 Väitöskirjatutkijan esiintymistaidot  Teemu Kauppi
Lääperi
  ke 25.11.2020 13:00 - 16:00 LAY MUU RYHMÄ
VAL0010 ONEVAL0015 Privacy, data protection & data security  Aleksander Wiatrowski
Kesken
  ke 25.11.2020 13:15 - 14:45 LAPIN AMK KA53S20Sr1
KA53S20Sr2
KA53S20Sr3
(AC)Tukiopetus: Algebra ja geometria   Laila Kaikkonen
Lääperi
  ke 25.11.2020 13:30 - 15:00 LAPIN AMK K53S18S
Svenska för el- och automationsingenjörer   Martta Ruottu
Lääperi
  ke 25.11.2020 14:00 - 16:00 LAY ASPB1105
Digitalisation and Cybersecurity in the Arctic  Mirva Salminen
Lääperi
  ke 25.11.2020 14:15 - 15:45 LAPIN AMK KA72G19S
Gerontologinen kuntoutus ja geronteknologia   Sari Arolaakso
Lääperi
  ke 25.11.2020 14:30 - 16:00 LAPIN AMK R64M20S
Kemia/ Kasvien kasvu ja siihen vaikuttavat tekijät   Minna Korhonen
Lääperi
  ke 25.11.2020 14:30 - 16:00 LAPIN AMK R31L20S
Myynnin ja markkinoinnin perusteet   Jorma Mölläri
Lääperi
  ke 25.11.2020 14:30 - 16:00 LAPIN AMK R51M19S
Tentti/ Maankäyttö ja maapolitiikka   Katja Palo
Lääperi
  ke 25.11.2020 15:00 - 17:00 LAY EI TIEDOSSA
Italia II  Laura Senni
Lääperi
  ke 25.11.2020 15:00 - 18:00 LAY LAPIN YLIOPISTON YLIOPPILASKUNTA
LYY kokous  Miikka Keränen
Lääperi
  ke 25.11.2020 16:00 - 19:00 LAY UUDEN AJAN TAIDE UYLE0344-3001
Uuden ajan taide-luennot  Hilkka Liikkanen
Anttila
  ke 25.11.2020 16:00 - 20:00 LAY EI TIEDOSSA
JOHT1302 Strategia käytäntönä  Pikka-Maaria Laine
Anttila
  ke 25.11.2020 16:15 - 18:30 LAPIN AMK ONLINE
Venäjä, peruskurssi 2   Arja Muotka-Awaitey
Anttila
  ke 25.11.2020 16:30 - 19:00 LAY MARKKINOINNIN PERUSOPINNOT 25 OP
YMAR1102 Kuluttajakäyttäytyminen 5 op  Marko Rintala
Anttila
  ke 25.11.2020 16:45 - 18:15 LAPIN AMK ONLINE
Saksa, peruskurssi 1   Raija Lummi
Anttila
  ke 25.11.2020 17:00 - 18:30 LAPIN AMK K53S17S
KA53S17S
Menetelmäopinnot   Päivi Honka
Anttila
  ke 25.11.2020 17:00 - 19:30 LAPIN AMK KA54T18S
Automaatioverkot ja tietoliikenne   Tauno Tepsa
Anttila
  ke 25.11.2020 17:00 - 20:00 LAPIN AMK TA42T19K
Digitaalisen muutoksen mahdollistaminen   Ann-Mari Saranne
Anttila
  ke 25.11.2020 17:00 - 20:15 LAPIN AMK KAIVOS20
Kaivosalan englanti   Martta Ruottu
Anttila
  ke 25.11.2020 17:00 - 20:15 LAPIN AMK KA52K19S
Projekti: tuotekehitys   Petri Kesälahti
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 18:45 LAPIN AMK RA31L20K
English for Business   Minna Väyrynen
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 18:45 LAPIN AMK RA51R20S
Projektihallinnan ja viestinnän perusteet   Virpi Peitso
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 18:45 LAPIN AMK R64M18S
RA64M18S
Puuhuolto ja logistiikka R604ML33OJ-19003  null
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 18:45 LAPIN AMK RA51R18S
Rakennusalan asiantuntijaviestintä ja työlainsäädäntö   Matti Moilanen
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 19:30 LAPIN AMK RA64M20S
Kasvien kasvu ja siihen vaikuttavat tekijät   Minna Tuominen
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 19:45 LAPIN AMK R51M19S
RA51M19S
Rakentaminen ja infrasuunnittelu R501ML30OJ-19004  Mikael Yritys
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 20:30 LAPIN AMK R51M17S
RA51M17S
Edistynyt paikkatieto-osaaminen   Juha Petäjäjärvi
Mikko Pajula
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 20:30 LAPIN AMK R51M18S
RA51M18S
Ohjelmointitekniikka   Teuvo Heimonen
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 20:30 LAPIN AMK KA54T19S
RA54T20S
Pilvipalvelut   Erkki Mattila
Anttila
  ke 25.11.2020 17:15 - 20:30 LAPIN AMK RA51R19S
Rakennusalan matemaattiset menetelmät   Jouko Teeriaho
Anttila
  ke 25.11.2020 17:30 - 20:30 AOLAPPIA T/ETÄMERKONOMIT 2018
Tilinpäätös  Outi Pelttari
Anttila
  ke 25.11.2020 17:30 - 20:30 AOLAPPIA T/ETÄMERKONOMIT 2018
Tilinpäätös  Outi Pelttari
Anttila
  ke 25.11.2020 18:15 - 20:45 LAPIN AMK TA31L19S
Svenska för affärslivet   Raija Lummi
Anttila
  ke 25.11.2020 19:00 - 20:30 LAPIN AMK RA64M18S
Metsäsuunnittelun ja kaukokartoituksen perusteet sekä metsäsuunnittelumenetelmät   Markus Korhonen
Anttila
  ke 25.11.2020 19:00 - 20:30 LAPIN AMK RA31L20K
Työyhteisöosaaminen   Anne Tolvanen
Anttila